sobota, 15 czerwca 2013

Lamówka

Muszę Wam coś wyznać - kocham lamówki! Miłością wielką, niepodważalną i nieskończoną. Cieniutka czarna obwódka jest czymś, co z najpospolitszego przedmiotu - klosza lampy, pościeli czy dywanu - uczyni rzecz z duszą i klasą. A najlepsze w niej jest to, że aby uzyskać ten efekt, nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych - wystarczy gotowa, pasmanteryjna lamówka, kawałek czarnej wstążki, czarna farba i taśma malarska - i odrobina chęci, kilka minut wolnego czasu, nieco zdolności manualnych. Efekt potrafi być naprawdę powalający!

Brązowa lamówka optycznie wydobywa beżowe dywaniki z drewnianej podłogi. Gdyby nie ona, dywaniki byłyby mniej widoczne i nie przyciągałyby wzroku.


Cudowny sposób na niemowlęcy pokój w stylu modern classic. Boki łóżeczka i komody oraz fronty szuflad ozdobiono cienką lamówką - łatwo stworzycie ten sam efekt za pomocą taśmy malarskiej i farby. Zaokrąglone rogi można namalować za pomocą dowolnego okrągłego przedmiotu (np. pudełka po kremie albo rolki taśmy, lub użyć cyrkla). 


Ta inspiracja już się pojawiła w wątku o wannach, ale nie zawaham się jej użyć ponownie ;) Dywanik z czarną lamówką jest najbardziej wyrazistym elementem wnętrza. Bez niego byłoby mdło i nudno!Dwie powyższe inspiracje mają ze sobą coś wspólnego - mianowicie sofy na nich wykończone są ciemną lamówką. Dodaje to im pazura - dodatkowo na niższej fotografii jest to wspólny element z podobnie ozdobionymi kloszami lamp.
 

Biała pościel? Tak, czemu nie? To mój ulubiony kolor dla pościeli, ale... Czarna lamówka doda jej elegancji i urozmaici jednolicie jasną powierzchnię.

2 komentarze:

  1. Rzeczywiście, moze to wyglądać nie tylko ciekawie ale i klasycznie. Bardzo fajny post o lamówkach

    OdpowiedzUsuń
  2. Lamówki... takie proste, a takie efektowne! No proszę :) Super!

    OdpowiedzUsuń