środa, 19 czerwca 2013

W trybie pilnym i na poduszkach

Trudno jest stworzyć piękne wnętrze bez tkanin - tapicerek, obrusów, zasłon i - tak! - właśnie poduszek. Z ich pomocą możemy łatwo odmienić wnętrze - kilka poduch w kolorze jasnego fioletu i soczystej zieleni stworzy wiosenny klimat, granatowo-białe z czerwonymi elementami przyniosą na myśl morze, wreszcie - każda inna, w dowolnym kolorze i fakturze, może być doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Trzeba je tylko dobrać idealnie do innych dodatków, oraz do bazy - ścian i mebli, np. sofy.
Dobra rada - stosujcie kolory o różnych odcieniach. Jeśli chcesz za pomocą ozdobnych poduszek wprowadzić jakiś kolor do wnętrza, zrób to! Pamiętaj tylko, że mnóstwo poduszek z identycznego materiału to kiepski pomysł - będą sprawiały wrażenie niedopasowanych i zagubionych we wnętrzu, które wcale ich nie chce ;) Zastosuj jeden kolor w wielu odcieniach, wzorach i fakturach, a wnętrze nabierze głębi i wyrazu.
A teraz - jak zwykle - kilka inspiracji poduszkowych. Ich wspólną cechą jest ciekawy koncept - bo nie ma nic prostszego, niż uszycie poduszki, gdy mamy materiał z pięknym wzorem, ale jak urozmaicić poduszkę uszytą z gładkiego, jednokolorowego materiału? Zobaczcie!

3 komentarze:

  1. Te pierwsze poduszki są przecudowne :)
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam poduszki,a zabawa nimi to jedna z moich ulubionych :) zawsze ich u mnie pelno :)

    Pozdrawiam weekendowo i zapraszam do siebie w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń