czwartek, 11 lipca 2013

Jak urządzić łazienkę? - płytki boazeryjne

Dzis kilka słów o inwencji w urządzaniu łazienek. Jak już kilkakrotnie na tym blogu wspomniałam, uwielbiam sztukaterię i wszelkiego rodzaju ozdobne panele - oczywiście w klasycznym i eleganckim wydaniu. Boazeria - to kolejna piękna rzecz, która mogłabym dopisać do tej listy. Oczywiście, nie mam na myśli tych lakierowanych desek łączonych na pióro-wpust, którymi 20 lat temu były wybijane ściany w naszych blokowych korytarzach i przedpokojach ;) Boazerię uwielbiam w wersji niskiej - do wysokości ok. 130 cm, z ozdobnym cokołem przypodłogowym i wąskim gzymsem u góry... Najlepiej oczywiście w kolorze białym.
Taki styl doskonale sprawdza się tez w ponadczasowej łazience, niestety - niekoniecznie sprawdza się w niej drewno, z którego prawdziwa boazeria jest wykonana. Już jakiś czas temu odkryłam na to radę, zakochując się jednocześnie w kolekcji płytek Macieja Zienia... Podążając w tym kierunku, udało mi się znaleźć jeszcze kilka wzorów płytek boazeryjnych, które z przyjemnością dziś Wam prezentuję. Różnią się wymiarami, kolorem, fakturą, ale łączy je jedno - specyficzny kształt i niezwykła elegancja. Dzięki nim stworzycie naprawdę niesztampową łazienkę, od której nie będzie można oderwać wzroku.


Azteca suite R75 boiserie, 31x75 cm, 145 PLN/m.kw.

Ceramiche Grazia Boiserie, 20x80cm, 152 PLN/sztuka


Colli Kebel Diamant Bianco, 20x50cm, 71 PLN/m.kw.


Marazzi Paris Boiserie Blanco, 33x60cm, 197 PLN/m.kw.


Tubądzin Barcelona Palazzo, 30x60cm, 161 PLN/m.kw.

6 komentarzy:

 1. Boazeria w takim wykonaniu zawsze bardzo mi się podobała, nadaje wnętrzu ciekawy klasyczny charakter.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie można kupić płytki Colli Kebel? nigdzie nie mogę znaleźć w Internecie :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Np. w salonie ceramiki włoskiej Italia CC w Gdyni - niestety obecnie chyba tylko w kolorach ecru i grigio... na ich stronie nie widzę białych. Ale zawsze można zadzwonić i dopytać :)

   Usuń
 3. Urządzając łazienkę nie należy również zapomnieć o odpowiedniej wentylacji. I dlatego montaż tego typu wentylatora: https://interblue.pl/wentylatory,c,26/ jest konieczny.

  OdpowiedzUsuń