środa, 31 lipca 2013

Dekorowanie kwiatami

Jeśli śledzicie mojego bloga, i uważnie oglądacie zdjęcia, na pewno zauważyliście, jak często na przedstawionych aranżacjach pojawiają się kwiaty. Bukiet hortensji czy efektowny storczyk potrafią w magiczny sposób odmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Kwiaty w pięknych wazonach niejednokrotnie stanowią najbardziej wyrazisty punkt pomieszczenia, są do wnętrza dobrane zarówno kolorem, jak i kształtem i fakturą.
Bardzo często zadowalamy się po prostu wstawieniem kwiatów do wazonu... Nie myśląc szczególnie o ich odpowiedniej aranżacji. A można z nich wyczarować prawdziwe cuda! Oczywiście, najlepsi floryści latami doskonalą swój warsztat, ale i my, w domowym zaciszu, możemy pobawić się w układanie bukietów i kwiatowych dekoracji.
Dzisiaj pokażę Wam kilka florystycznych aranżacji, które szczególnie przypadły mi do gustu. Przyznaję, że cena takich cudów bywa wysoka (kwiaty jednak sporo kosztują :( ), ale na szczególne okazje warto zatrudnić florystę... lub samemu spróbować swoich sił.

Jak układać kwiaty? Kilka porad przedstawię w kolejnym poście, jednak nie nastąpi to szybko... Jutro wyjeżdżam (po powrocie oczywiście pokażę zdjęcia ;)), i wracam dopiero 11. sierpnia. Nie są to typowe wakacje, ponieważ będę pływać łódką, biegać po trzcinowisku i łapać ptaszki ^^ Podczas mojego wyjazdu powinno ukazać się kilka postów - mam nadzieję, że poradziłam sobie z publikowaniem ich w określonym dniu ;) Post o układaniu kwiatów - po powrocie.

ta kompozycja to jedna z moich faworytek :)Miłych wakacji! :)

3 komentarze:

  1. Wszystkie mi się podobają. A na 8 jest chyba konsola mojej ulubionej marki - Eichholtz??? Miłego dnia Ci życzę, kochana. S.

    OdpowiedzUsuń
  2. cudnie...osobiscie we wnetrzach uwielbiam zielone kwiaty...jak na 3 od konca zdjeciu

    OdpowiedzUsuń